Které věci byste měly znát před výběrem půjčky

V dnešní době můžete získat online půjčky velice rychle. Stačí se podívat na internet, kde najdete spoustu různých nabídek. Jenže to má háček. Všichni poskytovatelé půjček vám samozřejmě budou tvrdit, že právě jejich nabídka je ta nejlepší, nejvýhodnější. Jak ale poznat, že je to skutečně pravda? Pokud se na finančním trhu nepohybujete dlouhodobě a nemáte přehled o půjčkách, sotva můžete posoudit, do jaké míry je nabídka seriózní. Chceme vám proto poradit, jak si půjčku správně vybrat.

Důležité je i porovnání různých nabídek

Především je velice užitečné, když nesednete na lep první nabídce půjčky, kterou na internetu nebo jinde v reklamě najdete. Velmi se vám zúročí, pokud si před rozhodnutím, u koho si půjčku vzít, prozkoumáte více nabídek. Nejspíše v tuto chvíli namítnete, že neznáte společnosti, které peníze půjčují, takže nevíte koho vlastně hledat. To je pochopitelné. Proto využijte srovnání půjček pomocí internetového srovnávače.

Udělá všechnu práci za vás. Porovná různé společnosti, které peníze půjčují, podle řady kritérií. Zabývá se například výší půjčky, tedy kolik si maximálně můžete půjčit, dále bere v úvahu termíny splatnosti, zda při uzavírání potřebujete ručitele nebo nikoli, zda společnost kontroluje vaši platební morálku v registrech dlužníků, zda musíte dokládat příjmy. Samozřejmě jsou důležité i úroky a RPSN. Podle vyhodnocení se pak můžete sami rozhodnout, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Které věci byste měly znát před výběrem půjčkyKteré věci byste měly znát před výběrem půjčky

Zjistěte si o poskytovateli co nejvíce informací

Údaje o společnostech, které úvěry poskytují, bývají ve srovnávačích aktualizované. To je výhodou, jde o skvělý odrazový můstek pro vaše rozhodování. Zároveň srovnávače do hodnocení většinou nezařazují úvěrové společnosti, které se chovají podezřele, nebo dokonce u nich hrozí, že se stanete obětí podvodu.

Firmy ve vyhledávačích tudíž nabízejí jakousi záruku solidnosti. Vy ale sami také na nic nespoléhejte. Pokud jste si už vybrali potenciálního kandidáta, u kterého si chcete úvěr vzít, neváhejte si ho pořádně prověřit. Navštivte jeho webové stránky, podívejte se na diskusní fóra na recenze klientů, jež mají s danou společností zkušenosti. To vše poskládá váš celkový dojem, a buď vás utvrdí, že to je přesně ono, nebo naopak odradí. Důvěryhodnější jsou společnosti s delší tradicí a silným finančním zázemím než nedávnou vzniklé firmy bez minulosti.

Cash, coins
Zjistěte si o poskytovateli co nejvíce informací

Ptejte se a ověřte si platné podmínky

Ověřte si podrobnosti, co všechno budete k uzavření úvěru potřebovat, jaké podmínky musíte splňovat. Někdo třeba inzeruje půjčky bez registru, ale ve skutečnosti je to jinak. Nebojte se ptát na všechno, čemu nerozumíte. Solidní společnost vám na dotazy rychle a bez potíží odpoví. Pokud se zdráhá nějaké informace poskytnout, působí to podezřele. Některé společnosti mají na svých stránkách seznam nejčastějších dotazů, takže se můžete podívat tam. Pokud v nich nenajdete odpovědi na své otázky, oslovte je přímo.

Informujte se o sankcích při nesplácení

Informujte se o tom, co nastane, pokud nebudete schopni včas splácet. Můžete si prodloužit splatnost úvěru nebo vám odpustí splátku, což se někdy děje u dlouhodobých úvěrů při splnění určitých podmínek? Je možné sjednat splátkový kalendář? To vše je třeba vědět, ještě než úvěr uzavřete.

Pozor na skryté poplatky

V současnosti jsou nebankovní půjčky hodně oblíbené. Ovšem ještě než se některé ze společností upíšete, měli byste si prověřit, zda vás u úvěru nečekají nějaké další skryté poplatky. Neplatí se něco za sjednání půjčky? A co když splatíte předčasně, nečeká vás nějaká pokuta? Neplatíte něco za vedení úvěrového účtu? Vše vyjmenované může zdánlivě levnou půjčku nepříjemně prodražit.

Euro Pay Money
Které věci byste měly znát před výběrem online půjčky
Které věci byste měly znát před výběrem půjčkyKteré věci byste měly znát před výběrem půjčky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *